STREFA

INSTRUKTORSKA

Miejsce dla każdego, kto podczas epidemii potrzebuje wsparcia i inspiracji.

STREFA | Instruktorska

Wszystko, czego potrzebujesz

Zdalne inspiracje

Znajdziesz tutaj propozycje programowe, które możesz realizować w trakcie zdalnych zbiórek przy użyciu Teams lub telekonferencji.

Kontakt z innymi

Wiemy, że wspólnota to najlepsze źródło inspiracji. Chcemy tworzyć możliwości wymiany doświadczeń z kadrą drużyn z całej Polski.

Wsparcie

Wiemy, jak bardzo jest potrzebne każdemu z nas. Chcemy stworzyć miejsce, w którym każdy odnajdzie pomoc, której potrzebuje.

STREFA | Pomocy

669 116 116

Kolejna strefa jest miejscem wsparcia każdego, kto tego potrzebuje. To specjalny telefon wsparcia dla harcerskiej kadry, czynny od poniedziałku do piątku, od 15 do 21.

W STREFIE | Pomocy pracują psycholodzy, osoby o potwierdzonych kwalifikacjach i doświadczeniu zawodowym, a także harcerskim. W pracy Strefy pomocy stosowane są zasady etyczne wynikające z kodeksu etyczno-zawodowego psychologa, ze szczególnym uwzględnieniem poufności rozmowy.

Na stronie STREFY | Pomocy znajdziesz:

• FAQ, które pomoże Ci dowiedzieć się więcej o działaniu telefonu,
  • formularz kontaktowy dla osób, które wolą napisać niż zadzwonić,
  • przydatne linki dotyczące dbania o siebie.
Z jakimi problemami możesz do nas dzwonić?
  • masz problem z poradzeniem sobie z harcerskimi zobowiązaniami i poczucie, że nie dajesz rady,

• odczuwasz silny stres, który przekłada się na Twoją harcerską pracę i nie potrafisz sobie z nim poradzić,

• stale czujesz przygnębienie i nie masz na nic siły,

• przeżywasz kryzys i znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”,

• nie wiesz, jak poradzić sobie z pracą ze swoimi wychowankami i masz poczucie, że wymyka ci się ona z rąk,

• jesteś bardziej rozdrażniony/a i popadasz w konflikty z innymi,

• Twoi harcerze doświadczają trudnych, kryzysowych sytuacji, a Ty nie wiesz, w jaki sposób im pomóc,

• w Twoim środowisku wydarzyło się coś trudnego, o czym chciałbyś/aś porozmawiać.

STREFA | Propozycji Programowych

Zobacz, jakie przygody on-line czekają na Twoją drużynę tuż za rogiem! Znajdziesz tam propozycje programowe, które jesteś w stanie realizować w trakcie zbiórek zdalnych. Poznaj propozycje programowe do pracy z jednostką online!

STREFA | Wymiany Doświadczeń

To cykl warsztatów online kierowany do instruktorów działających na poziomie hufca, którzy wspierają działalność drużyn i drużynowych. Poszczególne warsztaty będą dopasowane do potrzeb konkretnych grup docelowych np. metodyków, namiestników, członków KSI, ZKK. Podczas warsztatów postaramy się wypracować rozwiązania problemów, które pojawiły się wraz z przyjściem pandemii i znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Będzie to także przestrzeń, w której możecie pochwalić się wypracowanymi w waszych środowiskach dobrymi praktykami. Warsztaty poprowadzą instruktorzy z naszej organizacji — specjaliści od tematu.

STREFA | Poradnictwa

Główna Kwatera ZHP przygotowała dla Was materiały, które z pewnością pomogą Wam w tyk roku harcerskim. Koniecznie się z nimi zapoznajcie! Stworzyliśmy również publikację na temat harcerskiej służby w czasie pandemii COVID-19. Zachęcamy do lektury!

STREFA | Dyskusji

To cykl mini-konferencji online, podczas których będziemy poruszać wyłącznie tematy aktualne, związane z otaczającą nas rzeczywistością i wyzwaniami, które jej towarzyszą. Konferencje będą się odbywały raz w miesiącu (od grudnia 2020 do kwietnia 2021). Najbliższa konferencja już wkrótce!

STREFA | Instruktorska

Najbliższe wydarzenia znajdziesz na naszym Facebooku i intranecie

STREFA | Webinarów

Tu znajdziecie informacje o cyklu webinarów „Szkiełko i Oko”, który rozpoczął się w czerwcu br. i będzie kontynuowany, póki starczy inspirujących tematów. W każdym miesiącu odbywają się 3-4 webinary.

STREFA | Samorozwoju

To cykl szkoleń online kierowany do instruktorów działających na poziomie hufca, którzy wspierają działalność drużyn i drużynowych – członków komend hufców, członków zespołów instruktorskich hufca. Celem warsztatów jest rozwijanie wiedzy i umiejętności kadry ZHP w zakresie m.in.: komunikacji pozytywnej, asertywności, storytellingu czy pracy z emocjami. Szkolenia poprowadzą eksperci spoza organizacji – wykładowcy, pisarze, trenerzy.

STREFA | Wracamy

Prawne uwarunkowania prowadzenia działalności harcerskiej zmieniają się z tygodnia na tydzień. Jak być na bieżąco? Aktualne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i zasad prowadzenia bezpośredniej działalności harcerskiej znajdziecie właśnie w tym dziale.

STREFA | Harcmistrzowska

Tu znajdziecie informacje o planowanych formach wymiany doświadczeń kierowanych do przyszłych i aktualnych harcmistrzów.